KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merve Öğretmenimizden çocuklarımıza en güzel armağan...

Merve Öğretmenimizden çocuklarımıza en güzel armağan...

      Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu Sınıf Öğretmeni Merve EDEER yazdığı "Uykusu Kaçan Çocuk" adlı çocuk kitabını İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cihan ERDEM'e takdim etti.Kitabı inceleyen Erdem,öğretmenimize teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

        Kitabı hakkında konuşan Edeer:

     "12. Yılını çalışan sınıf öğretmeniyim .Önce öğrencilerimle fark ettim ki Nitelikli kitap okumak, okuma aşkını kazandırmada en önemli etken. 

Sonra küçük kızımla "resimli çocuk kitaplarının" büyüsüne kapıldım. Kızım utanıp sıkılsa "utanma " temalı kitaplar aldık , doktora gitmekten korksa doktorla ilgili kitaplar, yemeğini yemese yemekle ilgili kitaplar .. yani derde deva , ilaç oldu kitaplar. 

Bir öğretmen olarak bir kere daha yüzüme vuran gerçeği fark ettim . okul öncesi dönemde kitaplarla tanışıp kitap okunan çocuklar bambaşka donanımlarla donanıyordu. 

Kendimi bildim bileli hikayeler karalardım, resme ilgim ve gelişmeye açık yeteneğim de vardı. 

Kolları sıvadım; çizim yeteneğimi geliştirmek için . Çağrı Odabaşı, Gonca Mine Çelik , Elif Yemenici , Cansu Erkan , Hülya Erdil Çakıroğlu gibi sektörde en başarılı yazar/ çizerlerden eğitimler aldım.Çocuk kitabı nasıl yazılır? Nasıl çizilir? Nitelikli kitap nasıl oluşturabilirim? Sorularına 5 yıldır halen katıldığım atölyelerde yanıt aradım. 

Dijital çizim programını öğrenip yazıp çizdiğim aday kitabımı yayınevlerine gönderdim . 

3-6 yaşa yönelik "Uykusu Kaçan Çocuk" kitabım Luna çocuk yayınlarından çıktı. 

Uykuya direnen bir çocuğun hikayesini fonetik(şiirsel) bir dille anlattım. " Uyku " yu somutlaştırarak " Uykusu kaçmak" deyimini her iki anlamıyla kullanıp çocuklara hitap etmeyi amaçladım. Didaktik olmadan , merak uyandırarak , gece temasıyla uyumlu canlı renk paleti kullandım.

Diğer aday metinlerim için yazma ve çizme çalışmalarıma devam ediyorum." şeklinde konuştu.

15-05-202315-05-202315-05-2023

İSTİKLAL MAH. RUMELİ CAD. NO 15 İÇ KAPI NO 1 LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ - 2884171086

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.